اجاره بخاری هیتر فن ‌دار صنعتی2018-11-11T13:54:41+03:30

ویژگی‌های اجاره بخاری هیتر فن ‌دار صنعتی
اساس کار اجاره بخاری این هیترها استفاده از یک فن برای عبور دادن هوا از یک قطعه ‌ی گرمایشی (مانند نیکروم، فویل مقاومتی و غیره) است. اجاره بخاری هیترهای فن دار از قطعات گرمایشی لوله ‌ای یا قطعات گرمایشی پره ‌دار ساخته شده‌اند که داخل یک محفظه‌ی فولادی قرار گرفته می‌شوند. اجاره بخاری این هیترها به یک فن مجهز شده‌اند تا قابلیت بازیافت هوا را داشته باشند. درجه‌ ی حرارت هوا بعد از عبور از قطعه گرمایشی بالا رفته و سپس به خارج از هیتر هدایت می‌شود. بدین طریق اجاره بخاری هیتر فن دار باعث بالا رفتن دمای محیط می‌شود. در اجاره بخاری دو نوع هیتر فن دار وجود دارد: اجاره بخاری هیتر الکتریکی و هیترتهویه‌ هوای خارجی. ویژگی‌های هیتر فن‌دار صنعتی الکتریکی بدین صورت است که برای کار کردن از جریان برق استفاده می‌کنند. در اجاره بخاری این هیترها جریان برق از قطعه‌ ی گرمایشی عبور کرده و سپس انرژی الکتریکی به انرژی گرمایی تبدیل می‌شود. اجاره بخاری فن دارموجود در داخل دستگاه، هوا را به داخل هیتر مکیده و آن را به سمت قطعه ‌ی گرمایشی یعنی جایی که هوا را به سرعت گرم می‌کند، انتقال می‌دهد. در مرحلهر‌ی بعد، هوای گرم شده به خارج از هیتر می‌ وزد و باعث گرم شدن محیط می‌شود.
برخلاف اجاره بخاری هیترهای برقی که با جریان برق کار می‌کنند، اجاره بخاری هیترهای تهویه هوای خارجی برای کار کردن از سوخت (مانند گاز یا نفت سفید) استفاده می‌کنند. به غیر از تفاوت در منبع تامین انرژی، کارکرد اجاره بخاری هیترهای برقی مشابه هیترهای تهویه‌ ی خارجی است. اجاره بخاری هیترهای فن دار برقی در مقایسه با هیترهای تهویه خارجی این مزیت را دارند که تقریباً تمام انرژی دریافتی را به انرژی گرمایی تبدیل می‌کنند و به این ترتیب بازده گرمایشی نزدیک به ۱۰۰ درصد دارند. در اجاره بخاری هیترهای گازسوز همواره مقداری از انرژی، طی فرایند گرمایشی اتلاف می‌شود. با این حال هزینه‌ی اجاره بخاری از هیتر فن دار برقی بالاتر از هیترهای گازسوز است. در برخی از محیط‌های صنعتی که حاوی یا تولید کننده‌ی مواد شیمیایی اشتعال زا هستند، به دلیل ایمنی بیشتر بهتر است از اجاره بخاری هیترهای برقی استفاده شود. همچنین اجاره بخاری در موقعیت‌هایی که برای تکمیل فرآیند اکسیژن کافی باید وجود داشته باشد (مانند گلخانه‌ها یا مراکز کشت و پرورش مواد غذایی و گیاهان) به دلیل سوخت پاک، استفاده از اجاره بخاری هیترهای برقی توصیه می‌شود.

اجاره بخاری گازی کارگاهی انرژی بر اساس یکی از طرح های شرکت اجاره بخاری گازی معتبر آمریکا که از نوع هیتر های گازی صنعتی تجاری با اجاره بخاري می باشد ، طراحی و اجاره بخاری گازی، ساخته شده است. محصول اجاره بخاری مطابق استاندارد بین المللی BS-EN621 در سال ۱۳۸۷برای اجاره بخاري موفق به اخذ گواهی CE گردید که اولین اجاره بخاري که برای اجاره بخاری گازی دارای این گواهی در کشور می باشد.
اجاره بخاری گازی و مشعل:
اجاره بخاری انرژِی از نوع اتمسفریک و اجاره بخاري می باشد که مخلوط گاز و هوا را به صورت کنترل شده به سر اجاره بخاری مشعل هدایت کرده و حرارت برای اجاره بخاري لازم تولید می گرد. مشعل و اجاره بخاری گازی نیز دارای پوشش نسوز مقاوم تا دمای ۵۵۰ درجه سانتیگراد می باشد.
شیر برقی در اجاره بخاری انرژی برای کنترل جریان و فشار گاز ورودی و اجاره بخاري به مشعل و پیلوت می باشد که اجاره بخاري می تواند با فرمان ترموستات محیطی یا فرمان کنترل حدی و ترموکوپلی عمل نماید. این نوع اجاره بخاري و شیر گاز که برای اجاره بخاری گازی استفاده میشود، دارای استاندارد EN-126 می باشد.
فن کنترل در اجاره بخاری انرژِی یک ترموستات کنترل کننده عملکرد فن می باشد که با تاخیر در اجاره بخاري کارکرد فن هنگام روشن شدن از اجاره بخاری وزش باد سرد جلوگیری کرده و همینطور هنگام خاموش شدن اجاره بخاري، فن تا سرد شدن مبدل حرارتی و انتقال کامل حرارت به کار خود برای اجاره بخاری ادامه می دهد.
اجاره بخاری و فضای قابل گرمایش در اجاره بخاری ۶۴۰انرژِی۵۰۰ الی ۸۰۰ متر مکعب است.که در اجاره بخاری بنابراین به سادگی می توانید به تقسیم متوسط این مقدار حدود ۶۰۰ بر ارتفاع محل مورد استفاده مساحت مناسب را محاسبه کنید.
اجاره بخاري انرژِی در سرد و گرم بودن لوله هاي به چه عواملي بستگي دارد؟
اجاره بخاری و گرم بودن لوله اجاره بخاری انرژِی به معناي خروج مناسب اجاره بخاری محصولات احتراق است ولي وقتي لوله اجاره بخاری انرژِی سرد است، نشان دهنده اين است كه گازهاي احتراق از دودكش اجاره بخاری خارج نمي شوند و اجاره بخاری داخل وسيله گازسوز که اجاره بخاری است باقي مانده اند و بالطبع اجاره بخاری پس از آن وارد فضاي اتاق مي شوند. اجاره بخاری که سرد بودن دودكش در اجاره بخاری هشداري است كه نشان مي دهد، اجاره بخاری دودكش ساختمان مسدود شده است.
اجاره بخاری و سنسور حرارتي وسيله اي است كه اجاره بخاری یا دما را احساس مي كند و به محض اين كه اجاره بخاری یا دودكش مسدود شود يا مكش محصولات (اجاره بخاری و اجاره بخاری انرژِی) احتراق به خوبي انجام نشود و بالطبع دماي اجاره بخاري انرژِی بالارفته با احساس كردن اين دم انسبت به قطع شعله اجاره بخاري اقدام مي كند.
اجاره بخاری ورنگ در اجاره بخاری و شعله هاي وسايل گاز سوز به چه عواملي بستگي دارد؟
وقتي اجاره بخاری به طور كامل بسوزد، اجاره بخاری رنگ آبي مي شود. براي سوختن كامل اجاره بخاری، نياز به اكسيژن كافي است. هر متر مكعب گاز، هنگام سوختن به حدود ۱۰ متر مكعب هوا نياز دارد و هرچه در اجاره بخاری رنگ شعله آبي تر باشد، نشان دهنده رسيدن هواي كافي به سوخت است. اجاره بخاری در وسايل گازسوز، رنگ شعله زرد به معناي احتراق ناقص گاز است. ناخالصي در اجاره بخاری مصرفي و خروج ناقص محصولات احتراقي و مكش نامناسب دودكش نيز عوامل زردسوزي شعله به شمار مي روند.
اجاره بخاری گازي كه براي گرم كردن منزل از طريق جابه جا كردن هواي گرم برای اجاره بخاری گازي طراحي شده است شامل قسمتهاي مختلفي است.
سطوح كاري اجاره بخاری گازي: قسمت هايي از اجاره بخاري كه به دليل طراحي آن دماي بالاتري دارند. سطوح ديگر كه در حين استفادة عادي به اجاره بخاري منجر میشود